Tarih: 05.01.2017 - Ekleyen : Çine Marmara Koleji - Okunma Sayısı : 722

Marmara Eğitim Kurumları

 Marmara Eğitim Kurumları “Anaokulundan hayata” ilkesini , eğitimin  her aşamasında gerçekleştirmeyi hedefleyen bir kurumdur. Marmara Eğitim Kurumları 1985 yılında İstanbul Maltepe’de kurulan Çağdaşım Anaokulu ile hayata geçmiştir.

1991 yılında İstanbul Marmara İlköğretim Okulu ve İstanbul Marmara Koleji,

1993 yılında İstanbul Marmara Fen Lisesi ,

1996’da İstanbul Marmara Anadolu Meslek Lisesi açılmıştır.

1997 yılında T:C.Maltepe Üniversitesi,

1998 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Marmara Anadolulu, ilköğretim okulu ve lisesi kurulmuştur.

1999 yılında 1000 dönüm arazi üzerine % 100 depreme dayanıklı olarak yapımına başlanan Türkiye’nin en büyük en donanımlı yerleşkesi olan Marmara Eğitim Köyü’nde eğitim öğretim devam etmektedir.

2006-2007 yılları arasında İstanbul Suadiye, Küçükyalı, Ümraniye, Kartal,Pendik ve Bodrum’da açılan yeni anaokullarıyla kurum eğitim öğretim hizmet alanını genişletmiştir.

Hedefi bilgi çağının gerektirdiği donanıma sahip, bir üst öğrenime hazır, yaşam boyu öğrenmeyi öğrenmiş, ulusal kimliği ile gurur duyan, ülkesini başarıyla temsil edebilen dünya vatandaşları yetiştirmek olan MARMARA EĞİTİM KURUMLARI, dünya standartlarında eğitim veren bir okul olarak, mezunlarının çocuklarını mezun etme vizyonuna sahiptir.

Marmara Eğitim kurumları, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, çağdaş yaşamın gerektirdiği bireysel ve toplumsal becerileri kavramış , akademik, zihinsel ve sosyal ilgileri doğrultusunda öğrencilerini ulusal ve uluslar arası yüksek öğretime hazırlayan; yurt içi ve yurt dışı kurumlarla eğitim öğretim programları ve proje çalışmaları kapsamında iş birliği yapan “Dünya Okulu olmanın birinciyle sürekli mükemmeli arayan eğitim öğretim sistemiyle topluma hizmet vermektedir.